Grigorișin: Votez pentru schimbări pozitive în țară

La alegerile prezidențiale, primarul interimar al municipiului Bălți, Nicolai Grigorișin, a votat pentru o Moldovă prosperă. Acesta a venit la secția de votare împreună cu familia. Potrivit lui Grigorișin, 1 noiembrie este o zi importantă în care locuitorii țării își fac alegerea.

Primarul interimar speră că alegerile, spre deosebire de campania electorală, vor fi corecte, fără falsificări și intrigi.

Până la ora 16:00, peste 33% din moldoveni s-au prezentat la vot. Mai exact, până în prezent, și-au dat votul peste 930.000 de persoane. Astfel, a fost exclus riscul nevalidării scrutinului, transmite Știri.md. Peste 3,2 milioane de cetăţeni ai Republicii Moldova cu drept de vot sunt așteptați să participe astăzi la alegerile prezidențiale.

Cmentariile sunt închise

Hide picture