Natalia Gavrilița a anunțat componența cabinetul de miniștri

Natalia Gavrilița, candidatul la funcția de prim-ministru, desemnat de Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, a pregătit și își prezintă echipa pentru guvern. Totodată, echipa guvernamentală și programul de guvernare urmează să fie prezentate în plenul Parlamentului, transmite tv8.md.

Iată lista cabinetului de miniștri:

Viorel Cibotaru, viceprim-ministru pentru Reintegrare

Rozalina Albu, ministrul Finanțelor

Sergiu Litvinenco, ministrul Justiției 

Ion Luca, ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului

Ala Nemerenco, ministrul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale

Anatolie Nosatîi, ministrul Apărării

Mihai Popșoi, ministrul Afacerilor Externe și Integrării Europene

Ana Revenco, ministrul Afacerilor Interne

Andrei Spînu, ministrul Economiei și Infrastructurii

Anatolie Topală, ministrul Educației, Culturii și Cercetării

Citește și

Comentariile sunt închise

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. AcceptăAflă mai multe

Secret Link
Hide picture