Îmbulzeală mare la piața din Bălți. Oamenii s-au grăbit să cumpere pomene

Cumpărătorii au luat cu asalt piața centrală din Bălți în cautare de pomene pentru sufletul răposaților. Pregătirile pentru Paștele Blajinilor, i-a costat pe unii mii de lei -pentru veselă, prosoape și dulciuri. Alții, s-au limitat la cele mai ieftine și necesare lucruri.

Cea mai ieftină pomană, care conțină o candelă, o cană și o pereche de ciorapi, costă circa 50 de lei.

Dacă unii comercianți susțin că duc lipsă de cumpărători, alții spun că vânzările au crescut simțitor în această perioadă.

Și florile artificiale sunt la mare căutare, mai ales coronițele și compozițiile. Prețurile pentru acestea pornesc de la 10 lei și ajung până la sute de lei.

Citește și

Comentariile sunt închise

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. AcceptăAflă mai multe

Secret Link
Hide picture