La Bălți a luat start turneul de tenis de masă pentru amatori. Zeci de copii și adolescenți s-au înarmat cu rachete de tenis pentru a-și măsura puterile în joc. Inițiativa aparține asociației obștești „Oraș sănătos”, care își propune să promoveze sportul și un mod de viață sănătos.
Inițiatorii turneului, dar și susținătorii proiectului, speră ca evenimentul să fie un imbold pentru potențialii sportivi de performanță.
Tenisul de masă s-a dovedit a fi atât pe placul băieților, cât și a fetelor.
Turneul va dura trei zile. La final, participanții vor primi diplome, medalii, cupe și cadouri.

Comentariile sunt închise