Maia Sandu: Trebuie să acționăm azi pentru a avea mâine o țară curată

Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, împreună cu mai mulți tineri, promotori activi ai protecției mediului înconjurător, au cutreierat mai mulți kilometri prin zone întregi despădurite. 

Traseul întreg a fost cutreierat pe jos, din satul Donici, raionul Orhei, până în Lupa-Recea din raionul Strășeni, transmite Știri.md.

„Am discutat cu tinerii despre problema despăduririi în Republica Moldova, despre faptul că trebuie să oprim defrișările ilegale și despre ce putem face atât împreună, cât și fiecare în parte, pentru a proteja și a extinde ariile de pădure.

Trebuie să acționăm azi pentru a avea mâine o țară curată și sănătoasă”, relatează Maia Sandu într-o postare pe Facebook.

Citește și

Comentariile sunt închise

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. AcceptăAflă mai multe

Secret Link
Hide picture